Montenegro actieve gezinsrondreis

15 dgn | va. € 1025,00 per persoon

Kiezen tussen bergen en de zee hoeft niet als jij en je gezin voor een actieve vakantie in Montenegro gaan. Deze ‘wild beauty‘ van de Balkan herbergt het beste van beide wereld op een relatief klein oppervlak. Ruige berggebieden vol canyons, prachtige meren en wetlands en een indrukwekkende kustlijn met fraaie stranden. Op deze tweeweekse multisport-reis maak je kennis met de enorme diversiteit van Montenegro. Elke dag wacht je een ander avontuur; spectaculaire canyonings, prachtige wandelingen, raften, bushcraft en natuurlijk op zijn tijd een momentje rust op een mooi strand. Wat een afwisseling! En toch zit je geen dag meer dan twee uur in de auto.

Bekijk onze reisinspiratie

Dag 1 t/m 4
1
Canyons aan de kust
icon
Carsija Hotel - Stari Bar
icon
3x ontbijt
icon
Canyoning Medjurecki (11+)
clock 5-6 u
Uitdagend
Rumija beklimming
height +575m -575m distance 7 km clock 3,5-4 u
Basisconditie

Wil je een actieve reis in de Balkan? Dan is deze gezinsrondreis de vakantie voor jou. Ingeklemd tussen de indrukwekkende berg Rumija en de Adriatische zee ligt de citadel van Stari Bar. Er is geen betere plek om je actieve vakantie in Montenegro mee te beginnen, want hier komen alle invloeden die het land hebben gevormd samen; de Slavisch Orthodoxe wereld, de Venetiaanse, de Albanese en de Ottomaanse. Welkom in de culturele smeltkroes die Montenegro heet. De Balkan ten voeten uit.

Je verblijft de eerste drie nachten in een zeer comfortabel hotel in de Ottomaanse wijk van Stari Bar. Modern design met een klassieke oriëntaalse touch een wellness voor de liefhebbers en een zeer smakelijk restaurant.

Natuurlijk pak je even een strandje links of rechts mee, maar je gaat direct ook actie beleven. Vlakbij ligt namelijk een van de gaafste canyons van Montenegro en die ga je helemaal afzakken. Je bent maar liefst 5-6 uur in de kloof. Doe je het liever wat rustiger aan, dan is een kortere en eenvoudigere canyoning ook mogelijk (korting € 15,00 p.p.).

Dag 4 t/m 6
2
Het meer van Skadar
icon
Pension in Rijeka Crnojevica
icon
2x ontbijt, 1x lunch
icon
Wandeling Poseljani - Rijeka Crnojevica
height +350m -350m distance 9 km clock 3 u
Basisconditie
Rondwandeling Obod grot
height +220m -220m distance 5 km clock 2u
Eenvoudig

Door de tunnel bereik je vanaf de kust in no time het meer van Skadar, maar voor je incheckt bij het pension wacht je nog een dag vol avontuur. Met onze supersympathieke bushcrafters Darko en Kris ga je een dag op pad. Zij gaan je leren hoe je kunt overleven in de natuur, zonder technische hulpmiddelen. Zo leer je vuur maken, wilde kruiden plukken, vissen vangen, brood bakken, water filteren en nog veel meer. Uiteindelijk bereid je je eigen wildernis-lunch. En dat allemaal op een onbewoond eilandje ergens in de rietkragen.

De volgende dag wordt je per boot opgehaald aan het pension voor een private cruise over de rivier Crnojevica. Na 1,5 uur ga je aan wal en wandel je via een fraaie route terug naar het pension. Onderweg verklappen we je waar je kunt zwemmen onder een waterval.

Dag 6 t/m 7
3
Op de boerderij
icon
Lipovo farm stay
icon
Diner & ontbijt (1x)
icon
Mrtvica canyon wandeling
height +300m - 300m distance 10 km clock 3-4 u
Basisconditie
Wandeling walnotenvallei
height +220m -220m distance 9 km clock 3 u
Basisconditie

De komende week brengen we de actieve vakantie landinwaarts door, waar de bergen hoger worden en Montenegro op zijn ruigst is. Op weg naar het beroemde Nationaal Park Durmitor maken we een stop in de vallei van Lipovo. Naar onze smaak toch wel de fraaiste vallei van het land; net aangeharkte akkers, traditionele boerderijen en een kroon van indrukwekkende bergtoppen erboven. De nacht breng je door bij een hartelijk gastgezin op een prachtige boerderij. Dit is een unieke manier om kennis te maken met het plattelandsleven van Montenegro. Er wacht je een heerlijk farm-to-table diner.

Op weg naar Lipovo hebben we nog twee mogelijke rondwandelingen die je kunt ondernemen; de walnotenvallei, nog aan het Skadar-meer of door de kloof van de rivier Mrtvica. Ook kun je ervoor kiezen om nog een kajaktocht te ondernemen op het meer van Skadar en dan pas door te reizen.

Dag 7 t/m 10
4
Durmitor National Park
icon
Durmitor Lodge
icon
-
icon
Wandeling via Jablan meer naar het Zwarte meer
height +230m - 550m distance 10,5 km clock 3,5 u
Basisconditie
Urdeni do - Bobotov Kuk - Zwarte meer
height +800m - 1200m distance 15 km clock 6 u
Uitdagend
Terzin Bogar rondwandeling
height +1200m -1200m distance 16 km clock 6 u
Uitdagend
Prutas (naar de top)
height +650m -650m distance 8 km clock 3,5 u
Goede conditie
Door de kloof van Komarnica
height +50m - 850m distance 11,5 km clock 3,5 u
Basisconditie
e-MTB ronde Durmmitor (zware variant)
height +1500m -1500m distance 85 km clock 5,5
Goede conditie
e-MTB ronde Durmitor (family variant)
height +600m -600m distance 53 km clock 3,5-4,5u
Basisconditie
Ferrata Durmitor
clock 3u
Basisconditie

Durmitor Nationaal Park is het mekka van de buitensport in Montenegro. Allereerst omdat je er prachtig kunt wandelen. We beschreven diverse tochten waar je uit kunt kiezen. Sommigen zijn een rondwandeling, anderen een lijn. In dat laatste geval bel je onze vaste chauffeur ter plekke voor een ritje terug naar waar je je auto achterliet. Uit het aantal bijgeleverde wandelingen kun je wel opmaken dat een extra nachtje hier absoluut geen verkeerd idee is.

Naast de wandelmogelijkheden zijn twee activiteiten al voorzien: op de dag van aankomst ga voor het inchecken in de lodge eerst op verkenning door de omgeving op een e-MTB. Hiervoor hebben we een prachtig parcours uitgestippeld vanuit Zabljak. De andere ochtend ga je onder leiding van een gids een ferrata doen. Gezekerd en wel klauter je naar een prachtige top.

Dag 10 t/m 12
5
Piva
icon
Piva Lodges
icon
2x diner, 2x ontbijt
icon
Rondwandeling Stabansko meren
height +750m -750m distance 12,5 km clock 4,5 u
Goede conditie
Raften op de Tara
clock 3u
Eenvoudig

Je verlaat Durmitor via de achterdeur. Een prachtige panoramische bergweg voert hoog boven de kloof van de Tara langs om uiteindelijk af te dalen door een paar spectaculaire tunnels naar de rivier Piva. Onderweg passeer je een fraai bergmeer, het hoogste permanent bewoonde dorp van Montenegro en een paar prachtige panorama’s. Op weg naar de volgende locatie maken we een stop aan de rivier Tara voor een mooie middags rafting.

 

De derde en laatste stop in de bergen ligt op een weide pal boven de rivier. Een goed lokaal restaurant met daarachter een paar prima lodges. Je verblijft in de meest luxe, de stenen lodge. Voor de volgende dag raden we aan om de wandeling naar de Stabansko meren te ondernemen. Wil je liever gewoon even op adem komen? In het Piva-meer kun je heerlijk zwemmen, een bootje of een kajak huren. Ook dat is wel een zeer verleidelijk alternatief, zeker als het lekker zomers weer is.

Dag 12 t/m 15
6
Afsluiten aan zee
icon
Appartement in de baai van Kotor
icon
-

Na al die sportieve prestaties en dat enorme scala aan indrukken is het moeilijk voor te stellen dat we de bekendste attractie van het land nog niet hebben gezien; de baai van Kotor. Dit immense mediterrane fjord is een beauty van wereldklasse.

We kiezen ervoor om je onder te brengen op een wat rustigere locatie, want in de stadjes Kotor en Perast is het een komen en gaan van bezoekers. Maar het dorpje Morin ligt wel pal in de baai van Kotor. Je verblijft in een appartement in een heerlijk kleinschalig complex met veilige parking & zwembad. Je verblijft hier in een modern en fris appartement met eigen keuken, woonkamer en separate slaapkamers (2-4 personen afhankelijk van je reisgezelschap). Pal voor de deur vind je het fijnste strand van de baai en ons favoriete restaurant om de hoek nodigt je uit voor een culinaire afsluiting van de actieve reis in Montenegro.

Tarieven 2025

Garantieregeling

  • Dit aanbod valt onder de garantie van STO Garant. Je kan de voorwaarden van deze garantieregeling vinden op de website van STO Garant (www.sto-garant.nl/downloads).

Inclusief

  • 3 overnachtingen in comfortabel hotel in Stari Bar, incl. ontbijt
  • Canyoning Medjurecki incl. materiaal en begeleiding
  • Diverse zelf beschreven wandelingen Skadar meer & Rumija
  • 2 overnachtingen in pension in Rijeka Crnojevica, incl. diner & ontbijt
  • Volledige dag bushcraft met instructeur(s) op onbewoond eiland in het meer, incl. lunch
  • Private boottocht (1,5 uur) naar startpunt wandeling Poseljani
  • 1 overnachting farm stay Lipovo, incl. diner & ontbijt
  • 3 overnachtingen in Durmitor Lodge, zonder maaltijden
  • Ferrata klimtocht Durmitor
  • E-MTB Durmitor
  • Rafting op de Tara (2,5-3 uur te water) incl. materiaal & begeleiding
  • Transfers t.b.v. rafting
  • Diverse zelf beschreven wandelingen Durmitor & Piva
  • 2 overnachtingen in Piva lodge, incl. diner en ontbijt
  • 3 overnachtingen in appartementencomplex Baai van Kotor, met zwembad, zonder maaltijden
  • Beddengoed & handdoeken op alle locaties
  • YUGO Travel-reisinformatie in een handige app
  • Ingetekende kaarten & zelfgemaakte routebeschrijvingen
  • Offline navigatie via de app (zelf te downloaden)
  • Lokale toeristenbelastingen
  • STO reisgarantie
  • 24/7 assistentie van onze reisorganisatie
  • Uitgebreide YUGO Travel-aansprakelijkheidsverzekering

Exclusief

  • Bijdrage STO Garant (€ 12,00 per boeking)
  • Entreegelden nationale parken (gem. € 3,00 per persoon)
  • Overige maaltijden & drankjes
  • Heen- & terugreis naar Montenegro
  • Huurauto
  • Persoonlijke uitgaven

Optionele extra’s

*Wij kunnen voor deze actieve vakantie in Montenegro een huurauto leveren via onze vaste chauffeur in Montenegro, Batko. Hij heeft een klein verhuurbedrijf met goede auto’s, scherpe prijzen en vooral: 100% betrouwbaar. Bij hem hoef je geen gesjoemel met credit cards te verwachten of gedoe met schades die je niet zelf hebt veroorzaakt. Batko is goudeerlijk. Wat ook fijn is: hij wacht je met een bordje op in de aankomsthal en wandelt met je mee naar de auto. Dat scheelt ook nog lang in de rij staan bij de balie.

Stuur mij een aanbod
Reisvoorwaarden

    Een aanvraag is geheel vrijblijvend en in geen enkel opzicht verplichtend.
    Gegevens hoofdboeker
    Achternaam *
    Voornaam *
    E-mailadres *
    Telefoonnummer *
    Geboortedatum
    Adresgegevens
    Straatnaam *
    Huisnummer *
    Postcode *
    Woonplaats *
    Land
    Extra reizigers
    Reiziger 1
    Naam
    Leeftijd
    Reiziger toevoegen
    Bijzonderheden
    Dieetwensen, kamertype etc.
    Optionele extra's
    Extra nachten, aanvullende transfers etc.
    Vergelijkbare reizen
    menu
    close

    Home

    Reisinspiratie

    Reizen op maat

    Over ons

    Duurzaamheid

    Reisvoorwaarden

    STO Garant

    Contact