 
      De iconische VW Camper Van staat voor vrijheid, avontuur en een vleugje bohemien elegantie. Altijd al gedroomd van een roadtrip in deze stijlvolle klassieker? Wij nemen je mee op een reis die precies dat gevoel vangt. Slovenië is gemaakt voor een ontdekking per camper: kronkelende panoramische wegen leiden van de wijngaarden in het oosten naar de hoogste pieken van de Julische Alpen. Onderweg wisselen stille wouden, glooiende heuvels en mediterrane kustdorpen elkaar af in een ritme dat nooit verveelt.
Tijdens deze tweeweekse rondreis verblijf je op zorgvuldig geselecteerde campings; kleinschalig, karaktervol en vaak verrassend comfortabel. De adresjes vormen een weerslag van onze eigen verkenningen per VW camper door de streek en we vermijden de drukke, vaak overvolle plekken. De afstanden zijn bewust kort gehouden, zodat er tijd blijft voor wat echt telt: de rust, de natuur en de kleine avonturen onderweg.
Een reis waarin de weg zelf het doel is, en elke bocht een nieuw uitzicht brengt. Welkom op deze ultieme roadtrip door Slovenië!
 
                         
                         
                               140km
 140km 
                              
                                                               3u
 3u 
                              
                              Je start je reis in Celje, centraal gelegen in Slovenië, het begin- én eindpunt van deze roadtrip. Je reist hier op eigen gelegenheid naartoe. Kom je per trein of vliegtuig, dan regelen wij op verzoek een taxi naar het ophaalpunt. Reis je met je eigen auto, dan kun je die gedurende de reis veilig en kosteloos parkeren bij de verhuurder.
De route voert in alle windrichtingen, maar we beginnen in het oosten. na 2,5 – 3 uur over prachtige landwegen wacht een vriendelijke boerderijcamping met een paar charmante kampeerplekken. Kampeerders delen er een overdekte buitenkeuken met zithoek en een verzorgde sanitaire ruimte. Op de boerderij kun je brood, zuivel en vleeswaren rechtstreeks van eigen productie verkrijgen. Hun oude kaas op pompoenpitolie is inmiddels een begrip in de streek.
Ten noorden van de rivier Drava ontvouwt zich een landschap van zacht glooiende heuvels: het hart van de grootste wijnregio van Slovenië. Het wijndorp Jeruzalem ligt er als een kroon op de heuvels, een ideaal doel voor een tocht per fiets of e-bike. Of gewoon voor een ontspannen rit met de campervan natuurlijk. De oudste stad van Slovenië, Ptuj, ligt binnen handbereik en uiteraard hebben we ook een paar leuke wandelsuggesties voor jullie in petto.
 
                         
                         
                               175 km
 175 km 
                              
                                                               3 uur
 3 uur 
                              
                              We nemen een stukje snelweg om zo snel mogelijkaan de voet van Pohorje te zijn. Vanaf hier leiden we jullie over een prachtig parcours van landweggetjes, een route die we, net als elke etappe op deze rondreis, zorgvuldig hebben voorbereid. Vandaag doorkruisen we de heuvels van Pohorje. Voor onderweg bevelen we stops aan die voor ieder wat wils bevatten. Zowel cultuurliefhebbers als natuurliefhebbers zullen aan hun trekken komen.
De route stijgt en het uitzicht wordt elke keer dat het dichte naaldwoud wijkt voor malsgroene weiden, steeds fraaier. Het Kartuizerklooster van Zica is een mogelijke stop op je route. Voor wie graag de natuur in trekt zijn er on de hoogste delen van Rogla volop mogelijkheden om de benen te strekken.
En tegen het eind Evan de middag arriveert tje bij Tante Lena. Op deze boerderij in Ribnica na Pohorju, die ooit deel uitmaakte van het grote landgoed “Keber grunt”, stond vroeger een oud houten huis tussen een hooischuur en een nieuwgebouwd huis. Hier woonden drie vrouwen: Verona, Zofija en Helena. Ze werden Zofa, Ferona en Lena genoemd. Zij waren de tantes van de schoonvader (Miha) van de huidige eigenaresse Urska. Tante (He) Lena was degene die de indrukwekkende leeftijd van 100 jaar bereikte. Urska gelooft dat het verhaal van tante Lena voortgezet moest worden en legde zich toe op toerisme. Dat deed ze met ongekend veel passie en dat heeft geresulteerd in deze prachtige accommodatie. De boerderij is nog volop in functie en is toegelegd op schapen, honing en medicinale kruiden. Je kunt er leuk souvenirs kopen in de winkel aan huis.
De boerderij van Tante Lena biedt enkele appartementen en een klein kampeerveld. Jullie zoeken een plekje op dit magische kampeerveld, omgeven door hoge sparrenbomen. Je hebt hier beschikking over een nette gedeelde badkamer en een grote gedeelde keuken waar je je maaltijden kunt bereiden. Er is geen stroomaansluiting voor de camper.
 
                         
                         
                               110 km
 110 km 
                              
                                                               2,5 uur
 2,5 uur 
                              
                              We volgen vandaag grotendeels de Oostenrijkse grens en steken haar zelfs kort over, om daarna in Slovenië onze volgende bestemming te bereiken: de vallei van Jezersko. Maar onderweg wacht nog veel moois.
Na Mežica, waar je optioneel een excursie kunt maken in een oude mijnschacht, klim je richting de Steiner Alpen. De route erheen is spectaculair: een deels onverharde, maar goed berijdbare bergweg slingert omhoog door het bos en is niet helemaal geasfalteerd (wel goed begaanbaar). Op 1200 meter opent het landschap zich en ontvouwt zich een panorama van pieken en alpenweiden. Niet voor niets heet dit de Panoramaroute.
Onderweg kun je stoppen bij de prehistorische grot van Olševa, de beroemde Logarvallei, of voor een bijzondere excursie ondergronds kajakken in de Podpeč-mijnen. Ook een ommetje naar Kmetija Bukovc, de hoogstgelegen boerderij van Slovenië, is de moeite waard – voor lunch met lokale boekweit en verse yoghurt, of een korte wandeling van 40 minuten naar de bergweide en berghut Grohot.
De dag eindigt in de prachtige vallei van Jezersko, bij een charmante gastenboerderij met kampeerweide en uitzicht op de steile wanden van de Steiner Alpen. Er is een uitstekend restaurant met producten van eigen erf, een gedeelde buitenkeuken en verzorgde sanitaire voorzieningen. Je kampeerplek heeft stroomaansluiting, en op loopafstand ligt een helder zwemmeer. We hebben bovendien enkele wandelingen voor je uitgewerkt om dit betoverende dal te verkennen. Voor morgen kun je bijvoorbeeld naar de Ceska Koca berghut wandelen. De klim is pittig maar met het koele bergmeer als beloning wordt het een stuk eenvoudiger. Op de boerderij kun je ook intekenen om mee de schapen te gaan zouten op de alm boven het dorp. Dit is een unieke sportieve en tegelijkertijd culturele ervaring.
 
                         
                         
                               90 km
 90 km 
                              
                                                               1,5 uur
 1,5 uur 
                              
                              In deze streek is het vrijwel onmogelijk een rustige camping te vinden. Daarom hebben we iets bijzonders voor jullie geregeld. Onze vrienden die in een klein dorpje tussen de meren van Bled en Bohinj een klein gastenverblijf bestieren openen hun erf exclusief voor onze reizigers. Hier logeer je niet op een camping, maar “als bij vrienden thuis”; een plek waar de tijd vertraagt en de gastvrijheid vanzelfsprekend is.
Je overnacht in het groen, omgeven door fruitbomen en glooiende weiden, met uitzicht op de bossen die de vallei omarmen. Ontbijt en diner zijn inbegrepen, bereid met producten van eigen erf en lokale boeren uit de omgeving. Terwijl de campings rond de meren gonzen van activiteit, slaap jij hier diep en vredig onder een hemel vol sterren.
De rit hierheen is kort, waardoor er onderweg tijd overblijft om de Vintgarkloof te bezoeken of een wandeling te maken langs het iconische meer van Bled. Voor de volgende dag vind je in de reisinformatie een aantal prachtige wandelroutes, variërend van lichte tochten door bossen en weiden tot serieuze dagvullende bergtochten.
 
                         
                         
                               160 km
 160 km 
                              
                                                               3 uu
 3 uu 
                              
                              De vallei van de rivier Soča bereiken we op de mooist denkbare manier: via de legendarische Vršič-pas. Deze bergroute is een van de meest spectaculaire wegen van Slovenië, met haarspeldbochten die zich als linten door het berglandschap slingeren. Onderweg wachten talloze verleidelijke stops. Kleine watervallen en beekjes nodigen uit tot een verfrissende duik, korte wandelingen leiden naar uitzichtpunten en stille alpenweiden. Zo wordt deze reisdag al snel een belevenis op zich.
Het eindpunt is een camping aan de oever van de Soča, beroemd om haar smaragdgroene water en omgeven door de hoge pieken van de Julische Alpen. Dit is de enige plek in de reis waar we iets moeten toegeven op het principe van kleinschaligheid en rust. In juli en augustus is het hier levendig en druk, maar dat is ook begrijpelijk, want het is een van de mooiste plekken van het land. We zorgen ervoor dat jullie een zo rustig mogelijke kampeerplaats krijgen, als het even kan dicht bij het water maar met voldoende privacy.
De omgeving bruist van de activiteit. Hier ligt het hart van de Sloveense outdoorscène, met mogelijkheden voor raften, canyoning en kajakken. Deze excursies kunnen desgewenst vooraf worden gereserveerd, zodat jullie zorgeloos kunnen genieten van dit spectaculaire stukje Slovenië.
 
                         
                         
                               180 km
 180 km 
                              
                                                               3,5 uur
 3,5 uur 
                              
                              De weg naar San Servolo is een reis op zich. Vanuit de vallei van de Soča volg je de rivier stroomafwaarts, langs het oude front uit WW1, een schitterende route waar ooit op bloedige wijze geschiedenis werd geschreven. Lees onderweg Hemmingways ” A Farewel to Arms” om een indruk van die periode krach bij te zetten. De route voert je over smalle bergwegen die zich als linten langs de hellingen slingeren. Onderweg passeer je stille dorpjes, verlaten bunkers en uitzichtpunten waar het landschap je even de adem beneemt.
Een van de mooiste stops onderweg is de stelling van Kolovrat, waar een openluchtmuseum herinnert aan het Isonzo-front. Hier, hoog boven de vallei, kun je door loopgraven wandelen en je voorstellen hoe het leven hier ooit geweest moet zijn. Even verder ligt het museum van Kobarid, dat met zijn indrukwekkende collectie een menselijke dimensie geeft aan deze woelige periode in de Alpen.
Daarna zakt de route langzaam af, de bergen worden zachter, het licht warmer. Bergweiden vol koeien en geraniums aan de balkons wijken voor palmbomen en hellingen vol druiven. De lucht ruikt naar pijnbomen en wilde kruiden. We naderen onmiskenbaar de kustregio. Hier verblijven w top een camping die net over d grens in Kroatië is gelegen. Simpelweg omdat de beste keuze is alhier.
Tussen de heuvels bij Buje, in het groene hart van Istrië, wacht San Servolo Wellness Camping & Resort. Een plek waar rust, comfort en natuur in evenwicht zijn. De staanplaatsen liggen tussen olijfbomen en lavendel, met uitzicht tot aan de zee. De wellness is van hoog niveau, maar de sfeer blijft ontspannen. Binnenbaden, sauna’s en een bier-spa nodigen uit om te blijven hangen, en het restaurant serveert lokale gerechten met Istrische wijn. Luxer wordt kamperen echt niet. je verblijft hier twee nachten zodat je een volle dag hebt om de stranden te genieten of gebruik te maken van een mogelijke wandel- of fietssuggestie die w ein het uitgebreide reisdossier leveren.
 
                         
                         
                               130 km
 130 km 
                              
                                                               2 uur
 2 uur 
                              
                              We reizen terug Slovenië in met als doel het grootste aaneengesloten bosgebied van Europa, Notranjska. We bieden twee mogelijke route snaar de accommodatie. De eerste weg erheen biedt een aantal mooie stops, zoals de grot van Skocjan of de onderaards rivier Rakov Skocjan. De andere optie voert door de afgelegen wouden vol beren en wolven en passeert het beginpunt van de wandeling naar de hoogste piek van het zuiden van het land, Sneznik. Deze kun je op een wandeling van 4 uur retour bedwingen.
In deze schitterende uithoek van Slovenië ben je te gast bij de familie Modic op hun kleinschalige natuurcamping / gastenboerderij in de wouden van Notranjska. Je camper kun je plaatsen in het groen, op het erf. Er is elektriciteit voor handen alsook sanitair voor de kampeerders.
Overnachten hier betekent een stap terug in de tijd. Natuur en historie komen hier prachtig samen. Het verblijf is namelijk gelegen op een betoverende plek aan de voet van het oude Šteberk Kasteel. Dit kasteel, nu een ruïne, werd voor het eerst vermeld in 1274 en was ooit een machtige vesting totdat een zware aardbeving in 1511 het verwoestte. Wat overbleef, waren de historische huizen en boerderijen die eeuwenlang dienden als woon- en werkplaatsen voor de horigen van Šteberk.
Elke woning op de gronden van het kasteel had een unieke functie en draagt nog steeds haar traditionele naam:
De naam “ograda” betekent “omheining”, een knipoog naar de prachtige hazelaarbossen die deze historische plek omringen. Hier proef je de rust, de natuur en de eeuwenoude verhalen die in de muren verborgen liggen. De eigenaars kunnen je wijzen waar het pad naar een bij gelegen bergtop loopt, waar volgens d elementen de heksen huisden. Maar je kunt ook de ruïne van Šteberk zelf bezoeken natuurlijk, tegen de avondschemering verandert deze in een spookachtige plek.
Tot zover de etymologische en historische achtergronden. Geniet van je verblijf alhier! In de ochtend wacht jullie een uitgebreid Sloveens ontbijt, inbegrepen in de reissom. Dineren kan hier ook, op aanmelding.
 
                         
                         
                               195 km
 195 km 
                              
                                                               3,5 uur
 3,5 uur 
                              
                              Over prachtige landwegen vervolgen we de reis naar de laatste bestemming; landgoed & glamping na Skaluc. Voor wie nog geen genoeg heeft van deze uitgestrekte bosregio hebben we de route dusdanig beschreven dat je hier nog een groot deel van de dag in kunt opgaan. Je steekt in dat geval even door Kroatië en verderop Slovenië weer in om vanaf hier het dorpje Borovec te bereiken. Hier hebben we een prachtige wandeling door het oerbos in petto die je tot onderdeel van je reisdag kunt maken. Nadien gaat het voorts over gravelwegen door de wouden van Rajhenav Rog naar de bewoonde wereld terug. In de stad Novo mesto, de administratieve hoofdstad van de regio Dolenjska, brengt je terug onder de mensen en is een bezoekje zeker waard. Hierna is het nog een uur of wat terug de heuvels in. Al snel markeren typische graanschuren het beeld en dan weet je; we zijn in de regio Stajerska. In deze heerlijke agrarische streek sluiten we de reis op ontspannen wijze af.
Voor wie liever de laatste dag in de grote stad passeert is het mogelijk om recht toe recht aan via Ljubljana terug te keren. In de vrolijke Sloveens hoofdstad kun je je prima een dag vermaken! In dit geval reizen we over de hoofdwegen en deels over de snelweg.
Op Skaluc kampeer je op een prachtig perceel op een schaduwrijk kampeerveld met maximaal 6 andere campers. Hier heb je beschikking over een eigen badkamer en je ontbijt is inbegrepen in de reissom. Je laatste dag op Skaluc kun je rond het zwembad doorbrengen maar er zijn ook opties tot (elektrisch) fietsen, ferrata, of wandelen.
Prijs per persoon o.b.v. 2 personen € 1.695,00
Extra persoon in camper € 595,00
De reissom is gebaseerd op een VW California / Beach camper van. Het betreft nieuwe modellen (2020-2023) met handmatige transmissie. De campers zijn volledig uitgerust met keukenbenodigdheden, een noodtoilet, koelkast en beddengoed. Bij aanvraag van je reis ontvang je een uitgebreide offerte met daarin het exacte model nader gespecificeerd.
Voor elke verhuur is een borg van € 500,00 nodig. deze dien je ter plekke te voldoen en ontvang je na inlevering van de auto retour.